Ekip

Thai-Team Üyeleri

Tamam, haklısınız pek Taylandlılara benzemiyoruz, fakat Tayland’ı seviyoruz ve Aralık’ta orada seyahat ediyor olacağız.
Katılmak ister misiniz? İnternetden ayak izlerimizi, ülke boyunca da adımlarımızı takip edin.
Hakkımızda başka bilgiler ister misin? Ekibin her üyesi hakkında bilgiler burada.

Evren – Film Uzmanı
Biyografim medya alanında güçlü bir eğitim ve uzmanlık geçmişi içeriyor. Geçtiğimiz 12 ay boyunca EBU (Avrupa Yayın Birliği) ve TRT ortaklığında hazırlanan “Tehlikedeki Hayvanlar” adlı belgeselde senaryo yazarı ve yönetmen olarak çalıştım. Şimdi, “culture-tour news” seyahat projesi için hazırlanmak beni heyecanlandırıyor. Erken yaşlarda görsel sanatlara odaklandım. Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo,TV ve Sinema Bölümü’nü 16 yaşında kazandım ve 20 yaşında mezun oldum. Eğitime devam ederken TRT’de çalışmaya başladım. 12 yıllın üzerindeki iş deneyimim böylece başlamış oldu. Görsel sanatlarla ilgileniyorum ve film yapımının tüm aşamaları konusunda deneyimlerim var. Genellikle odak alanım çocuklar, onların yaşam ve ilgi alanları, bakış açıları. Fotoğraf çekmekten ve çocuklar için hikayeler yazmaktan hoşlanırım. Şimdi sıradaki film projemi gerçekleştirmek için Tayland’a gitmeye can atıyorum.

Thomas

Kırkyamalı biyografim beni bir genel kültür uzmanı yapıyor. Geçen 18 ay boyunca İzmir Alman Elçiliği Okulu’nda görev aldım. İlk önce, proje direktörü olarak fikri gerçeğe taşıdım ve sonra ilk ders yılı süresince okul müdürü olarak çalıştım. Şimdi asıl ilgi alanıma dönüyorum: seyahat etmek, diğer ülkeleri ve kültürleri keşfetmek. Yıllar geçtikçe yeryüzüne olan ilgim giderek arttı. Yerküredeki son yirmi yılın büyük kısmını seyahat ederek, çalışarak ve yaşayarak geçirdim. Münster, Berlin ve Salamanka Üniversitelerinde dil ve bölgesel araştırmalar (Latin ve Kuzey Amerika) ve iktisat politikası eğitimi aldım. Diğer ülkeler, onların cografyaları, tarihleri, ekonomileri, dilleri, insanları ve kültürel özellikleri ile ilgileniyorum. Fotoğraf çekmeye ve yeni yerlere seyahat etmeye, orada yaşamaya ve çalışmaya tutkunum. Şimdi Tayland’a gitmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Seyahat, fotoğraflar

Julia
Benim biyografim de biraz alışılmadık. Şu anda üç işim var: öğrenciyim anaokulunda bakıcıyım resepsiyon görevlisiyim. Geçen yıl altı ay İzmir, Alman Büyükelçiliği Okulu’nda stajerlik yaptım. Orada yürüttüğüm farklı projelerden biri ise sınıf kurulu uygulamasında çocukların tartışmaların nasıl yapılacağını öğrenmesiydi. Şimdi seyahat böceği beni gıdıklıyor ve Thailand projesi beni heyecanlandırdı bile. Bir lokantadaki ve sonrasında bir otel yönetimindeki iş gücü çalışanı olarak çıraklık dönemini bitirdikten sonra, “bütün hayatım boyunca sadece bunlar olamaz” diye düşünüp üniversite eğitimine karar verdim. İlk önce yönetim ve daha sonra pedagoji/ toplum hizmeti. Bu süreçte eğitimle 2-3 iş paralel yürüdü. Hedefim diğer insanlar ve onların kültürleri ile ilgili daha fazla öğrenip daha fazla deneyim kazanmak. Ve kısa hayatım boyunca görebildiğim kadar bu güzel yeryüzünü görmek istiyorum. Ateşi tutuşturdum ve Tayland’dan bildirmeye hazırım.

Erdal
Ekibe gibi, benim biyografim de pek düz değil. Bu yüzden de pek davetkar. Bağımsız mühendis olarak çalışırken, farklı projeler ve farklı insanlar görme fırsatını yakaladım. Şu anda bir Bulgar projesinde çalışıyorum bu nedenle bir dönem Sofya’da yaşayacağım. Bir şansı yakalamak ve onu kaçırmamak! Evet! ikisini de yapacağım. Berlin’de inşaat mühendisliği eğitimi alırken, farklı ülkelerden bir çok kişiyle tanıştım ve onların kültür, tarih ve festivalleri ile ilgili anlattıklarını dinledim. Bu hikayeler öyle renkliydi ki beni hayallere daldırdı: Dünyada 100’den fazla ülkeyi ya da 200’den fazla şehri görmek. Bu mümkün müdür? Belki… Fakat en önemlisi gidilecek yer… Havanın kokusu ile erimek, farklı lezzetleri tadmak ve en azından yeni bir dilde 100 kelime öğrenmek fotoğraf ve filmlerle yapamayacağımız şeyler. Bunları yapmak için orada olmanız gerekir. Elimde bilet, etrafımda iyi dostlar var. Neden bekleyelim? Hadi gidelim!


2 Gedanken zu “Ekip

  1. tayland diil ama silivri tecrübem olmuştu onda da ava gitmiştik, anneminde tembihleri üzre kalın giyinmiştim, bence sizde kalın kalın giyinin.. ayrıca yine annemin tembihleri üzre yabancılarlan fazla muhattab olmayın, sokaktan da yemek yemeyin.. valla tüm tecrübemi size aktardım, bundan önemli bişi aldınız aldınız, alamadınız geçmiş olsun sizi seviyorum çok dikkat edin..

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.